Zákaz otců u porodu byl naprostý nesmysl. Požadujeme kompenzaci

Adam Vojtěch není dostatečně kompetentní pro funkci Ministra zdravotnictví

Včera to byly čtyři měsíce, co mi kvůli Covidu-19 ze dne na den odepřeli být u porodu mé dcery. Tehdy bylo v zemi 1142 nakažených a zemřel první člověk, který měl na tuto nemoc pozitivní test. 

Když jsem proti zákazu tehdy protestoval, mnozí mi hlasitě „radili”, abych byl rád, že jsem rád. Že dřív přece taky ženy rodily samy. A že teď musíme chránit jeden druhého. Hlavně zdravotníky.

Shrnutí protestu můžete vidět v pořadu Události a komentáře z 31 března 2020 

Ondřej Koraba v pořadu Události a komentáře ČT 24 k zákazu otců u porodu

Dnes jsou čísla nesrovnatelně horší. Nově nakažených je přes sto denně, objevují se nová a nová epicentra, publikují se studie o dlouhodobých následcích spojených s tímto onemocněním.

Nicméně radikální opatření se nekonají. Jen ostravští „umělci” považují kovidová opatření za neospraveditelnou nespravedlnost a projev krutovlády. Teď protestují. Když je kovidový problém marginální, kde byla jejich akceschopnost v dobách zákazu otce u porodu?

Ano, budu to srovnávat. Vidím velký rozdíl v tom, jestli zakážou lidem, aby chlastali na koncertech, a tím, že jste přítomni zrodu nového života. Ostraváci fňukají na špatném hrobě a i po čtyřech měsících tenhle nenadálý mediální ohlas považuji za plivnutí do tváře základním životním standardům. Kultura se dá dělat i alternativním způsobem. Porod ne. 

Hranice zůstávají otevřené, lidé vesele cestují. To dnes lze, ale aby otec v daleko méně naléhavé době byl přítomen u narození svého dítěte? To už jsme si dovolili moc.

Včera to byly čtyři měsíce a hořkost zůstala. A zůstane. Za tímto nesmyslným zákazem stále vidím absolutní nekompetenci ministra zdravotnictví a celé „vládnoucí” družstvo v čele s ředitelem eurokolchozu zvaným Agrofert (když žije z peněz evropských daňových poplatníků, není to firma).

Ministr Vojtěch, který pro svou pozici nemá absolutně žádnou odbornou způsobilost, háže odůvodnění svých rozhodnutí na vedení porodnic nebo na hlavní hygieničku moravskoslezského kraje. Za jeho nekompetentní kroky proto požaduji kompenzaci.

Jsou to čtyři měsíce. Je mi třicet a mám dvě děti. Smysl pro povinnost je ochránit mi nedovolí v tomhle žít a již nikdy si nehodlám nechat vzít právo rozhodnout o svém životě. Otázka teď zní, ke které straně se přidat abych tyhle nekompetentní parazity odstranil z veřejného života?