Domů >> Společnost >> Dohra zákazu otců u porodu

Zákaz otců u porodu byl naprostý nesmysl. Požadujeme kompenzaci

Adam Vojtěch není dostatečně kompetentní pro funkci Ministra zdravotnictví

Úprava 21. srpna 2020: Zítra to bude pět měsíců, co mi kvůli Covidu-19 ze dne na den odepřeli být u porodu mé dcery.

Tehdy bylo v zemi 1142 nakažených a zemřel první člověk, který měl na tuto nemoc pozitivní test. 

Když jsem proti zákazu tehdy protestoval, mnozí mi hlasitě „radili”, abych byl rád, že jsem rád. Že dřív přece taky ženy rodily samy. A že teď musíme chránit jeden druhého. Hlavně zdravotníky.

Shrnutí protestu můžete vidět v pořadu Události a komentáře z 31 března 2020 

Ondřej Koraba v pořadu Události a komentáře ČT 24 k zákazu otců u porodu

Dnes jsou čísla nesrovnatelně horší. Nově nakažených je přes dvě stě denně, objevují se nová a nová epicentra, publikují se studie o dlouhodobých následcích spojených s tímto onemocněním.

Hranice zůstávají otevřené, lidé vesele cestují. To dnes lze, ale aby otec v daleko méně naléhavé době byl přítomen u narození svého dítěte? To už jsme si dovolili moc.

Zítra to bude pět měsíců a hořkost zůstala. A zůstane. Za tímto nesmyslným zákazem stále vidím absolutní nekompetenci ministra zdravotnictví a celé „vládnoucí” družstvo v čele s ředitelem eurokolchozu zvaným Agrofert (když žije z peněz evropských daňových poplatníků, není to firma).

Nyní Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který postrádá jakékoliv lékařské vzdělání, začal zavádět novinky ohledně nošení roušek na veřejnosti. Do toho mu skočil bývalý estébák, zloděj a chronický lhář, Andrej Babiš. Výsledek? Zas a znova absolutní trapas.

Každému už musí být jasné, že jde o neskutečnou komedii hranou veškerému obyvatelstvo naší země.

Za drakonické opatření ohledně přítomnosti otce u porodu proto požaduji kompenzaci. Ne však ve formě žaloby státu. Tím, by chyby absolutně nekompetentních individuí zaplatil daňový poplatník. Chci kompenzaci z kapsy přímo zodpovědných jedinců. Z kapsy tragického Adama Vojtěcha, který za své vlastní kroky viní druhé, a z kapsy největšího polistopadového zločince v Česku, Andreje Babiše.

Je to pět měsíců. Je mi třicet a mám dvě děti. Smysl pro povinnost je ochránit mi nedovolí v tomhle stavu žít a již nikdy si nehodlám nechat vzít právo rozhodnout o svém životě. Otázka teď zní, ke které straně se přidat abych tyhle nekompetentní parazity odstranil z veřejného života? 

Vsetínský plavčík Radim Gajdoš se topil v dluzích. Hodil je na matku svého syna