Lonely Planet vybral 10 nejlepších evropských destinací pro léto 2019

Lonely Planet vybral 10 nejlepších evropských destinací pro léto 2019

Největším tahákem letošního léta jsou slovenské Vysoké Tatry. Hned po nich následují španělský Madrid a Arktická pobřežní cesta na Islandu

Léto se již pomalu ale jistě blíží, je proto čas zamyslet se, kam vyrazit na zaslouženou dovolenou. Populární turistický průvodce Lonely Planet proto svolal své největší experty, aby stejně jako každý rok dali dohromady seznam deseti nejlepších destinací, které by tuto sezonu neměl žádný turista ani cestovatel minout.


Odborníci se vydali na různá místa od odlehlých pobřeží, přes neprobádané regiony, až po energií tepoucí města. Tak, aby si každý ze čtenářů mohl vybrat podle svých preferencí.

Vysoké Tatry vedou žebříček

První místo letošního výběru patří našim sousedům. Nejvyšší pohoří Slovenska, Vysoké Tatry,  zaujalo experty z Lonely Planet svou mystičností.

Obdivují na nich netknutou přírodu, možnost pozorovat jinde v Evropě již takřka vymýceného medvěda hnědého, či pohostinnost, které se jim dostalo na tamních horských chatách.

Lonely Planet vybral 10 nejlepších evropských destinací pro léto 2019Vysoké Tatry cestovatelům nabízí nádherné horské stezky s křivolakými štíty a vodopády. Romantické duše se mohou opřít do vesel na Štrbském plese a dobrodruzi mohou zdolat slavný Gerlachovský Štít.  

Z vrcholků hor se experti z Lonely Planet přemístili do energií kypícího Madridu. Hlavní město Španělska si vysloužilo druhé místo v žebříčku především díky tomu, že se „navrací zpět s obnovenou silou.”


Madrid se chlubí jednou nejbohatších nočních scén. Především ulice Calle de Ponzano, kterou zdobí stánky s tapas a minimalistické koktejl bary, se po večerech stává cílem zábavychtivých turistů z celého světa.

Lonely Planet vybral 10 nejlepších evropských destinací pro léto 2019

Levné letenky a jízdenky do Madridu:


Madrid nadechne i podporovatele udržitelného životního stylu. V poslední době město hodně investovalo do obnovy infrastruktury tak, aby vyhovovalo cyklistům i pěším.