Domů >> Zajímavosti >> Rekordy >> Nejvyšší trampolína na světě

Salta 40 metrů nad zemí. Ve Slovinsku vyrostla největší trampolína na světě

Parta adrenalinových nadšenců Dunking Devils Squad zavěsila trampolínu na jeřáb. Při šílené akrobacii ji před pádem chránila jen tenká síť 

„Znáte ten pocit předtím, než uděláte něco šíleného? Ten moment, kdy vám žilami proudí adrenalin a srdce buší jako bourací kladivo? Známe ho taky. Tohle přesně zapaluje naše nitra a cítíme se díky tomu naživu.”
Takto se prezentuje skupina slovinských adrenalinových nadšenců, která si říká Dunking Devils Squad. Svými kousky, při kterých divákům tuhne krev v žilách, postupně dobývá internet.
Trampolínu o rozloze 250 čtverečních metrů skupina zavěsila na jeřáb do výšky třiceti metrů. Díky svým rozměrům skýtala možnost při pořádném odrazu vyskočit o dalších deset metrů směrem k obloze. A slovinské blázny před pádem nezjistilo nic než jen záchranná síť

„Ten pocit je prostě nepopsatelný”

Přestože scéna působí nebezpečně až děsivě, ve videu je na první pohled jasné, že jde o zkušené akrobaty. Přece jen, bez pořádného tréninku by v takové výšce snad nikdo rozumný nehopsal. 
 
View this post on Instagram
 

Capturing the view 🐦 Who would you invite on this trampoline? 😏 . Subscribe to our YouTube channel for full episodes!👉link in BIO👆🆕 ————————————————— #ddsquad #dunkingdevils #trampoline ————————————————— If you like what you see, @_ddsquad is the place to be! 👇 Like💙 Comment 📝 Tag 🧞‍♂️ Follow 🔝 . . . . #adrenalinejunkie #adrenaline #adrenalinerush #crazypeople #extreme #extremesports #extremeadventure #adventureisoutthere #adventurers #frontflip #frontflips #trampolinetricks #gtramp #gtrampworld #peopleareawesome #rafting #bungeejumping #parkourfreerun #freerunning #tumbling #trampwall #circusinspiration #tricking

A post shared by Dunking Devils Squad (@_ddsquad) on

„Nejlepší část celé této zkušenosti je moment, kdy si uvědomíte, že vás trampolína vystřelila deset metrů vysoko a že pod váma 43 metrů není vůbec nic,” říká člen skupiny Maks Veselko. „Ten pocit plachtění v takové výšce, kdy je člověk chráněný jen tenkou sítí, je, upřímně, nepopsatelný.” 
Za organizaci a plánování této akce byl zodpovědný další člen skupiny, Dozen Roman. Ten se nechal slyšet, že artistická bláznovina byla hlavně o důvěře.
 
View this post on Instagram
 

Summer splash 💦 🙌 How cool is this shot ? 1-10😌 . 🚁: @sandfpv Music: Naughty Bou, Mike Posner – Live before I die . Subscribe to our YouTube channel for full episodes!👉link in BIO👆🆕 ————————————————— #ddsquad #dunkingdevils #cliffjumping ————————————————— If you like what you see, @_ddsquad is the place to be! 👇 Like💙 Comment 📝 Tag 🧞‍♂️ Follow 🔝 . . . . #cliffjump #cliffjumper #cliffdiving #cliffs #croatiatravel #croatia🇭🇷 #beautifulbeach #droneshots #fpvdrone #fpvdrones #dronevideo #dronepilot #flipping #backflip #backflips #peopleareawesome #adventurers #adrenaline #adrenalinejunkie #adrenalinejunkies #flipping #parkourfreerun #tricking

A post shared by Dunking Devils Squad (@_ddsquad) on

„Jednoduše nahoře nebylo místo pro chyby,” tvrdí Roman. Dodal, že je přesvědčený o virálním potenciálu videaKromě gravitaci pokořujících kousků na trampolíně skupina Dunking Devils Squad zveřejnila také videa ze svého cliff divingového dobrodružství či z kaskadérských kousků v autě. Jejich další nebezpečí můžete sledovat na YouTube i Instagramu.

Nejnovější zajímavosti ze světa