Neobvyklá podívaná: klokani hopsají po zasněžené Austrálii

Neobvyklá podívaná: klokani hopsají po zasněžené Austrálii

V australském státě Nový Jižní Wales napadlo nejvíce sněhu za posledních sedm let a internet zaplavily fotky a videa řádících klokanů

Austrálie je známá jako země, která se snaží své obyvatele všemi možnými způsoby zabít. Spojíme si ji s obrovskými pavouky, jedovatými hady, agresivními kasuáry a s ubíjejícím vedrem, které panuje téměř po celý rok. 


Jen málokdo by si s nejmenším kontinentem světa spojil zimní radovánky – ačkoliv i Austrálie se pyšní moderními lyžařskými rezorty. O to však neobvyklejší je pohled na stádo klokanů, kteří hopsají po zasněžených pláních státu Nový Jižní Wales


Přestože v této oblasti trochu bílé peřiny napadne téměř každý rok, minulý víkend obyvatelé Nového Jižního Walesu zažili nejvíce sněžné pokrývky za posledních sedm let. V některých oblastech napadlo až necelých třináct centimetrů sněhu.

Pro nás Středoevropany to není žádná hrůza. V takovém počasí u nás občas funguje i městská hromadná doprava. Ale pro klokany zvyklé na vyprahlé traviny, a především pak pro jejich lidské pozorovatele, je to přece jen jedinečná záležitost.

Sociální sítě proto zaplavily fotky a videa klokanů poskakujících v závějích. A podívaná je to vskutku neobvyklá. 

Dovádějící klokani dobyli Twitter