NOMAD: Revoluční nástroj nejen pro nevázané batůžkáře

Nechte si své příští dobrodružství vybrat nejnadupanějším vyhledávačem a ušetřte až polovinu nákladů

Chcete navštívit co nejvíce míst za co nejméně peněz? Nyní vás od toho nejnašlapanějšího výletu dělí jen pár kliků.


Vývojáři společnosti Kiwi.com přišli se způsobem, jak obohatit jeden z nejvýkonnějších vyhledávačů na světě o další revoluční funkci. A vy díky ní můžete cestovat až za polovinu ceny. 

Nezáleží na tom kdy, ale kam

Nový vyhledávač Kiwi.com NOMAD je založen na odvěkém matematickém problému s názvem obchodní cestující. Tento rébus počítá s tím, že obchodník chce navštívit jednotlivá města, kde by mohl udat své zboží či se dostavit na schůzku. Je mu přitím jedno, v jakém pořadí do měst přijede. Hlavní je, aby jeho cesty byly co možná nejméně nákladné.


Pokud má tento cestující navštívit 10 různých míst, nabízí se mu 180 tisíc různých kombinací. A jelikož najít tu nejlevnější variantu může vzít hodně času a energie, je na čase povolat do práce algoritmy.

A právě tyto algoritmy nyní mohou ušetřit až polovinu nákladů.

Ve vyhledávači NOMAD stačí zvolit destinace, čas odletu a časový rámec návštěvy jednotlivých míst. Využitím svého unikátního algoritmu a rozsáhlé databáze je Kiwi.com schopno vygenerovat tu nejlevnější a nejvýhodnější kombinaci tras mezi zvolenými destinacemi. 

Jak vyhledávač využít?

  • Zadejte výchozí destinaci
  • Zadejte datum odletu
  • Zvolte si své destinace. Řekněme, že byste si rádi udělali výlet kolem Evropy se všemi havními turistickými destinacemi, jako Barcelona, Londýn, Paříž, Řím či Berlín
  • Zvolte počet nocí, které byste v jednotlivých městech rádi strávili
  • Dejte hledat
Revoluční vyhledávač NOMAD — Kiwi.com
Revoluční vyhledávač NOMAD — Kiwi.com
NOMAD vybere ty nejvýhodnější kombinace pro cestu mezi zvolenými destinacemi — Kiwi.com
NOMAD vybere ty nejvýhodnější kombinace pro cestu mezi zvolenými destinacemi — Kiwi.com

NOMAD vám takřka ihned vyģeneruje ty nejvýhodnější kombinace zvolených destinací. Vybranou kombinaci je možno ihned zabookovat na jeden lístek a nejnašlapanější výlet je na světě. Vzkoušejte NOMAD.

K řešení přispěla kromě zkušenosti také lenost

Kiwi.com již déle nabízí takzvané MultiCity vyhledávání, díky čemuž je možno zkombinovat několik různých cest na jeden lístek. NOMAD však tuto funkci posouvá na novou úroveň, která nejenže šetří peníze, ale také čas strávený vyhledáváním.

„Máme MultiCity stejně jako každý jiný na trhu, ale přemýšleli jsme, jak to pro naše zákazníky ještě zlepšit a přinést jim ještě víc,” říká Oliver Dlouhý, CEO Kiwi.com.

„A tak jsme přišli s NOMADem. Je to speciální algoritmus, který seřazuje lety místo vás and výrazně zlepšuje výsledky MultiCity.

Vývoj NOMADu měl na starosti Jan Plhák, Engineering Team Lead v Kiwi.com. K rozhodnutí pustit se do slavného matematického problému ho dovedla vlastní zkušenost a — jak to u vývojářů bývá — lenost.

„Chtěl jsem navštívit pár měst v Evropě, například Stockholm či Petrohrad, a byl jsem moc líný na to sám si najít tu nejlevnější permutaci těchto měst. Začal jsem proto přemýšlet, že bych k tomu mohl vymyslet příhodný algoritmus, aby udělal práci za mě,” řekl Plhák.

„V Kiwi.com máme všechna data, která potřebujeme k implementaci NOMADu. Opravdu si nemyslím, že by to šlo někde jinde,“ dodal.

Kromě MultiCity, vyhledávač také těží z unikátní technologie virtuálního interliningu, díky čemuž lze zkombinovat lety a jízdenky dopravců, kteří spolu za jiných okolností nespolupracují. Tuto cestou lze s Kiwi.com cestovat výrazně levněji.

Nejlevnější letenky v Evropě: