V Německu se sešly tisíce šmoulů. Překonaly světový rekord

tisíce šmoulů

Účel byl jasný: pokořit Guinessův rekord v počtu lidí převlečených za šmouly

Každý má nějaká ta přání či touhy, které nemusí být dvakrát „normální“. A podle všeho lidé v německém městě Lauchringen sní o životě mezi malými lesními skřítky v modré barvě. Nebo alespoň po přísně organizované úchylárně. Celkem 2 762 nadšenců se v sobotu ve městě u švýcarských hranic sešlo ve snadno rozpoznatelných kostýmech s jedním cílem. Chtěli pokořit světový rekord v počtu lidí převlečených za šmouly. A povedlo se jim to.


Akci pořádala skupina Dä Traditionsverein a pro účastníky měla – jak už to v Německu chodí – přísná pravidla. Aby se mohli podílet na rekordním shromáždění, nesměli účastastníci ukázat ani trochu kůže, která by nebyla modrá.

Gargamel má zákaz vstupu

Směli se převléct za Taťku Šmoulu s jeho ikonickou červenou čapkou a vousem, či za Šmoulinku s blond vlasy a bílou sukýnkou. Obyčejný šmoulí plebejec v bílé čepici a modré kůži byl také v pořádku.

Nicméně, některé postavy byly přísně zakázány. Například převléci se za démonického (a ne příliš schopného) čaroděje Gargamela nepřicházelo v úvahu. A už vůbec ne za jeho kočku. Přesto jsou na fotkách z akce vidět lidé v kostýmu muchomůrky či jiné předměty z populárního kresleného seriálu. 


Poté, co se účastníci úspěšně sešli a spočítali, Institut rekordů pro Německo potvrdil, že jde o světový rekord v počtu lidí převlečených za šmouly na jednom místě. Dokonce všem participantům rozdali certifikáty.

Šmoulí mánie ve světě

Podle Guinessovy knihy rekordů byl poslední nejvyšší počet takto maskovaných lidí zaznamenaný v roce 2009 ve Velké Británii. Tehdy se sešlo 2 510 šmoulů ve Swansea. Tisíce šmoulů skupiny Dä Traditionsverein se o prolomení rekordu pokusily již v roce 2016, až nyní však slaví úspěch.

Dalším šmoulím rekordmanem je Gerda Sheuers z amerického státu Wisconsin, které se doma povaluje 6 320 všelijakých předmětů z této oblíbené dětské pohádky. Do Guinessovy knihy rekordů se Gerda (to zní německy…) zapsala v roce 2014.